Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na vianočné trhy v Olomouci, predtým Mendlovo múzeum v Brne (Česká republika)


 • termín :14.12.2019
 • doprava:22.00€/os.Vianočné trhy v Olomouci

 patria medzi tie najkrajšie. Aspoň podľa mňa. Stánky na dvoch námestiach, punče od výmyslu sveta, cukrárne, kaviarne a reštaurácie s dobrým jedlom, k tomu otvorené kostoly, pohľad na neodmysliteľný socialistický orloj či Stĺp Najsvätejšej trojice (UNESCO) no a samozrejme, reč, ktorej rozumieme :-).

Na olomouckých vianočných trhoch sme doteraz boli každý rok a tradícia sa neprerušila ani v tomto roku. A keďže sa každý rok snežím vám "prilepiť" k (len) trhom aj čosi naviac, nebude v tomto roku prehliadka Olomouca so sprievodcom ale sa miesto toho cestou tam zastavíme v Brne, kde si prezrieme

Mendlovo múzeum.


Johann Gregor Mendel, objaviteľ zákonov dedičnosti (genetiky), dnes stavaný na úroveň Charlesa Darwina, sa bude našim výletom prelínať po celý čas. Mendel totižto študoval na univerzite v Olomouci teológiu, po ktorej skončení pôsobil ako kňaz v Augustiniánskom kláštore svätého Tomáša v Brne. Práve tu si našiel čas na svoje pokusy s hráškom a práve tu sa začne naše zoznamovanie sa s Mendlom - v Mendlovom múzeu Masarykovej univerzity v areáli Augustininánskeho opátstva na Mendlovom námestí číslo 1a v Brne. Tu si s miestnym sprievodcom prezrieme nielen múzeum venované životu a dielu J. G. Mendla, ale navštívime aj gotickú baziliku Nanebovzatia Panny Márie s organom, na ktorom hrával aj Leoš Janáček, Mendlov priateľ a barokovú knižnicu s 27 000 zväzkami kníh.

Vstupné do múzea, baziliky a knižnice spolu :

 • dospelý, študent, dôchodca : 90 Kč
 • ZŤP, ZŤP/S+1 : zdarma


Program v Olomouci


Už som spomínala, že tohtoročné vianočné trhy budú bez prehliadky Olomouca so sprievodcom (avšak kto tam ešte nebol, môžem mu olomoucké pamiatky a kostoly ukázať ja), preto bude po príchode do Olomouca hneď rozchod (11,00 - 17,00 hod). Kto by mal však záujem aj o návštevu Múzea olomouckých tvarůžků v Lošticiach či na návštevu tamojšej Tvarůžkovej cukrárne, môže prísť o 14,20 hod. k autobusu a ten ho tam odvezie. V objekte múzea je aj veľký obchod s týmto "voňavým", ale vraj veľmi zdravým syrom, ale jeho pobočku nájdete aj v centre Olomouca.

Z Loštíc sa vrátime o 17,00 hod., kedy do autobusu pristúpia tí, čo o Loštice nemali záujem a celý čas radšej venovali pohode na olomouckých vianočných trhoch. To bude čas, kedy Olomouc opustíme a poberieme sa na cestu domov.

Vstupné do Múzea olomouckých tvarůžků :

 • dospelí : 60 Kč
 • študent, dôchodca : 40 Kč
 • ZŤP, ZŤP/S+1 : zdarma


POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 202 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
8,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,30 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,30 - prehliadka Mendlovho múzea v Brne
13,00 - 17,00 - účasť na vianočných trhoch v Olomouci
v prípade záujmu :
14,20 - 17,00 - odvoz autobusom do Múzea olomouckých tvarůžků v Lošticiach, cca 80 minút na možnú prehliadku múzea aj s nákupom, návrat do Olomouca
17,00 - odchod autobusu z Olomouca
19,30 - príchod autobusu do Malaciek
19,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti odseku 3 a 9 § 19 zákona číslo 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • som osobne prítomná na každom výlete
 • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu