Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Vínne trhy v Mikulove a Lichtensteinský dom v Břeclavi (Česká republika)


 • termín :20.05.2017
 • doprava:13.00€/os.
Aj kúsok histórie

Vínne trhy pri hoteli Zámeček na okraji Mikulova sú už tradičným podujatím, ktoré tu manažment hotela pravidelne organizuje. V tomto roku to bude už 9. ročník tejto akcie, kde bude mať hlavné slovo víno a aby to nebolo len o víne, budete tu môcť ochutnať množstvo kotlíkových polievok, ktoré sem prídu uvariť tímy z Českej republiky, ale aj z okolitých krajín. Kto bude mať záujem o individuálnu návštevu Mikulova, bude mať tú možnosť, pretože ak sa o 14-tej hodine dostaví k autobusu, ten ho odvezie do centra mesta, kde bude môcť zotrvať 2 hodiny. No a aby ten výlet nebol len o víne, zaradila som na jeho začiatok krátku zastávku v Břeclavi  kde majú

Lichtensteinský dom.


V centre Břeclavi, len kúsok od moderného kostola sv. Václava a hneď oproti niekdajšej synagóge je Lichtenstejnský dom. Podľa názvu by ste predpokladali, že ho dali postaviť Lichtenstejnovci, ale to tak nebolo. Budova bola postavená v 80. rokoch 19. storočia ako židovská škola (preto aj poloha hneď pri synagóge). Status školy si budova ponechala aj v neskorších rokoch, od roku 1995 do 2007 tu potom sídlilo Mestské múzeum a galéria Břeclav. Ako Lichtenštejnský dom slúži stavba až od mája 2009, kedy sa jej slávnostného otvorenia zúčastnil aj princ Wolfgang z Lichtenštejna a ten sa ešte v tom istom roku, 23. septembra, stal aj jeho čestným patrónom. Od roku 2011 je dom rozšírený o zrekonštruované podkrovie, kde je Galéria v podkroví. 

Miniatury stavieb Lednicko-valtickeho arealu v Lichtensteinskom dome v Breclavi - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skHlavnou úlohou Lichtenstejnského domu je byť akoby vstupnou a informačnou bránou turistom prichádzajúcim navštíviť pamiatky Lednicko-valtického areálu. Predpokladám, že viete, že práve príslušníci rodu Lichtenstejn stoja za myšlienkou vystavať na južnej Morave rozsiahly komplex stavieb, ktoré sú kvôli ich jedinečnosti zapísané na zoznam pamiatok UNESCO. 

Na druhom poschodí domu sa preto budete môcť zoznámiť s dejinami rodu, podnikom, lesným a vodným hospodárstvom, ktorých výnosy boli podkladom pre stavbu súčasných pamiatok roztrúsených po Lednicko-valtickom areáli. Aby ste mali o týchto stavbách lepší prehľad, sú tu aj makety všetkých stavieb Lednicko-valtického areálu - kaštieľ Pohanskozámok v LedniciMinaret, lovecký zámoček Belveder  a ďalšie. Ja vám tam objednám sprievodcu, ktorý vám o rode Lichtenstein porozpráva.

Vstupné do Lichtenstejnského domu :

 • dospelí : 50 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 25 Kč

 

Hotel Zámeček Mikulov


je od centra Mikulova vzdialený asi 1,5 km. Tak ako iné hotely, aj on poskytuje ubytovacie a reštauračné služby, no okrem toho vsadilo jeho vedenie na zaujímavý spôsob svojej prezentácie. Dvakrát do roka, na jar a na jeseň, sa tu usporadúvajú podujatia, ktoré sem lákajú tisícky návštevníkov. Na jeseň tu je Pálavský gulášfest, vrámci ktorého súťažia medzinárodné tímy vo varení gulášu a na jar, ako tomu bude aj dnes, tu bývajú Mikulovské vínne trhy, na ktoré vás pozývam.

Čo už napísať o podujatí, z ktorého názvu je všetkým jasné, že pôjde hlavne o víno, víno a ešte raz víno? Vínne trhy sa začínajú o 10-tej hodine a ich súčasťou bude :

 • celodenná degustácia vynikajúcich moravských vín 
 • Medzinárodná prehliadka desiatových kotlíkových polievok - bude na predaj
 • Majstrovstvá Českej republiky v ťahaní vína zo sudu na čas heverom


vino na juznej Morave - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skSprístupnené budú hotelové vínne pivnice, kde budete môcť víno chutnať, no na nádvorí hotela bude určite množstvo stánkov s vínom, kde budú tiež ochutnávky. Ďalšie stánky budú ponúkať neodmysliteľné pochutiny ako trdelníky, syry, zemiakové placky a podobne. No a k dobrej nálade bude hrať živá hudba a vo vínnej pivnici neodmysliteľná cimbalovka.

Čas skončenia trhov nie je určený, ale predpokladám, že to bude až potom, keď už bude všetko víno vypité. Ja som určila čas odchodu na 16-tu hodinu, ale ak by vám bolo na trhoch dlho, môžete o 14-tej hodiny nastúpiť do autobusu a ten vás odvezie do centra Mikulova. Tam budete mať možnosť individuálne navštíviť Dietrichsteinskú hrobkusynagógu alebo mikulovský zámok, výber je len na vás.

Na Mikulovské vínne trhy sa vstupné neplatí, ale degustácia vína bude určite spoplatnená systémom žetónov


POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 103 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,40 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,50 - zastávka na Patrónke v Bratislave
9,10 - zastávka v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,00 - návšteva Lichteinsteinského domu v Břeclavi
11,30 - 16,00 - účasť na Slávnostiach vína v areáli hotela Zámeček v Mikulove
14,00 - 16,00 - v prípade záujmu odvoz do centra Mikulova - možná individuálna prehliadka mesta
17,30 - príchod do Malaciek (Tesco)
17,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
18,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
 • Malý sprievodca cestovným poistením
 • na tomto výlete ma zastúpi sprievodkyňa - ja naň s vami nejdem.


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu