Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Zámok Vranov nad Dyjí, vyhliadková plavba po Vranovskej priehrade a Svet ametystov v Maissau (Česká republika, Rakúsko)


 • termín :09.09.2018
 • doprava:25.00€/os.
Výlet, na ktorom nás čaká mnoho pekných a rôznorodých zážitkov. Najskôr navštívime Zámok Vranov nad Dyjí, považovaný za klenot európskeho baroka, a poriadne si ho poprezeráme. Cestou zo zámku sa budeme po okolí rozhliadnuť zo známej Vyhliadky zamilovaných a potom už nastúpime na loď, ktorou absolvujeme vyhliadkovú plavbu po Vranovskej priehrade. Samozrejme však, že tým náš výlet ešte nekončí. Pred sebou máme totiž ešte jeden skutočný klenot, Svet ametystov v rakúskom Maissau. So sprievodcom si obzrieme najväčšiu obnaženú ametystovú žilu na svet a čas nám zostane ešte aj na návštevu ametystového parku. Nuž, poďme na to.


Zámok Vranov nad Dyjí


Zámok Vranov nad Dyjí, situovaný v západnej časti Národného parku Podyjí,  patrí medzi najpozoruhodnejšie svetské stavby stredoeurópskeho baroka. Zámok vznikol prestavbou zo zemepánskeho románsko-gotického hradu, ktorý sa prvý raz spomínal okolo roku 1100. Súčasnú podobu získal zámok po obrovskom požiari v roku 1665, a to vďaka grófom Althannovcom. Títo totiž na sklonku 17. storočia nechali najskôr vybudovať a vyzdobiť veľkolepú sálu predkov, dominujúcu okolitej členitej krajine a zdôrazňujúcu jej neopakovateľný pôvab. Stavba sa realizovala podľa projektu známeho dvorného architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu.Hneď nato nechali  Althannovci vybudovať kaplnku Najsvätejšej Trojice, ako ideovú protiváhu Sály predkov. V 18. storočí prestavbu dovŕšili pristavaním obytných budov čestného dvora. Po Althannovcoch sa stali majiteľmi zámku Mniszkovci z Poľska a neskôr s nimi spriaznený grófsky rod grófsky rod Stadničných, ktorý si zámok udržal až do začiatku druhej svetovej vojny.

V súčasnosti je zámok národnou kultúrnou pamiatkou a my si spolu so sprievodcom prejdeme v jeho interiéroch dva prehliadkové okruhy, a to "Reprezentačné interiéry" a "Súkromné salóny".

Po prehliadke zámku budeme mať možnosť obeda, či občerstvenia (v reštaurácii v areálu zámku alebo v občerstvovacích zariadeniach v prístave pri Vranovskej priehrade, kam sa pešo presunieme (cesta od zámku k prístavu trvá cca 15 minút a vedie dolu kopcom).

Nuž a kto by mal chuť, môže navštíviť Vyhliadku zamilovaných, nachádzajúcu sa približne 25 minút chôdze od Zámku. Vyhliadka sa nachádza na serpentíne, spájajúcej Vranov nad Dyjí a Jevišovice a ponúka nádherný výhľad ako na Vranov, tak aj na Vranovský zámok. Vznik tejto vyhliadky bol inšpirovaný starou čínskou legendou, rozprávajúcou o tom, ako si novomanželia pripevňovali visiace zámky na laná natiahnutna Veľkom čínskom múre, aby si tak poistili večnú lásku a šťastie.


Vstupné - prehliadkový okruh "Reprezentačné interiéry":

 • KČ 150,- / dospelá osoba
 • KČ 110,- / ZŤP, dôchodca 


Vstupné - prehliadkový okruh "Súkromné salóny":

 • KČ 150,- / dospelá osoba
 • KČ 110,- / ZŤP, dôchodcaVranovská priehrada


Vranovská priehrada (alebo Vodná nádrž Vranov) je podľa rozlohy desiatou najväčšou priehradou v Českej republike. Vybudovaná bola v rokoch 1930 - 1933 v blízkosti mestečka Vranov nad Dyjí. Priehrada dosahuje dĺžku asi 30 km a zasahuje až pod hrad Bítov, do údolia Želetavky. Jej hrádza je vysoká 60 m a v korune dlhá 292 m. Neslúži však, pravdaže, len na energetické a vodárenské účely. Jednou z jej významných úloh je práve tá rekreačná. Nuž a k nej neodmysliteľne patria i lodné plavby, či už linkové alebo vyhliadkové.

My si doprajeme vyhliadkovú plavbu, počas ktorej budeme mať celých šesťdesiat minút len na to, aby sme si užívali "kĺzanie" po vodnej hladine a kochali sa pohľadmi a výhľadmi do okolia, okrem iného na Vranovský zámok, hrad Bítov, či blízky Cornštejn. 


Vstupné - hodinová vyhliadková plavba:

 • KČ 130,- / jednotneSvet ametystov, Maissau


Na celom svete existuje iba 20 nálezísk vzácnych pásových ametystov. A jedno z nich sa nachádza práve v rakúskom Maissau. Návšteva tunajšieho Sveta ametystov je bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom. Rozsiahly areál, zasvätený týmto zaujímavým, možno i tak trochu tajomným fialovým minerálom, ponúka vskutku množstvo atrakcií. Návštevu začneme približne hodinovou prehliadkou najväčšej prístupnej ametystovej žily na svete. Od sprievodcu sa dozvieme napríklad aj to, ako sa minerály v hĺbke prastarých hôr pred 280 miliónmi rokmi vytvárali...

Potom sa vydáme do Ametystového parku. Koho by nenadchol pobyt v parku plnom kvetov, drahokamov, prírodných kameňov, či jazierok? Vyskúšať tu môžeme tzv. energetickú pumpu na "Námestí snov", alebo sa vydať po tzv. "čakrovej cestičke", ktorá je vytvorená podľa geomagnetických vĺn a ktorá aktivuje energetické centrá ľudského tela. No a komu by toto všetko nestačilo, môže vyskúšať šťastie napríklad pri hľadaní "pokladu" na ametystovom ryžovisku.


Vstupné (prehliadka ametystovej žily - so sprievodcom):

 • € 10,- / jednotne
POLOHA : južná Morava a Dolné Rakúsko

VZDIALENOSŤ : 180 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup pri Istropolise v Bratislave
7,10 . nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
7,20 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,40 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,00 - prehliadka Zámku Vranov nad Dyjí - prehliadkovy okruh "Reprezentačné interiéry"
11,00 - 12,00 - prehliadka zámku Vranov nad Dyjí - prehliadkový okruh "Súkromné salóny"
12,00 - 13,15 - osobné voľno (individuálne možnosť obeda, príp. návštevy "Vyhliadky zamilovaných" s prekrásnym výhľadom do okolia); presunutie sa do prístavu pri Vranovskej priehrade (cca 15 minút pešej chôdze dolu kopcom)
13,30 - 14,30 - vyhliadková plavba loďou po Vranovskej priehrade
16,00 - 17,00 - prehliadka unikátnej Ametystovej štoly v Maissau (najväčšej odkrytej ametystovej žily na svete)  so sprievodcom 
17,00 - 18,00 - osobné voľno vo "Svete ametystov" v Maissau (možnosť návštevy Ametystového parku, príp. Poľa drahokamov)
20,20 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
20,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu