Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Ľadové sochy na Hrebienku (5. ročník TATRY ICE MASTER) a Tricklandia v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách (Slovensko)


 • termín :14.01.2017
 • doprava:35.00€/os.Výlet v zime

to nie je pre mňa typické :-). Som nelyžiar a radšej mám horúce termálne pramene, ale prečo neísť v zime do Tatier? Len tak na otočku, na jeden deň ... a to ešte na akciu, ktorá je známa široko-ďaleko? Asi až tak ďaleko, že usporiadatelia si môžu dovoliť zverejniť program podujatia až v polovici decembra (dúfam, že to tak bude), tri týždne pred termínom jeho konania. Veď ľudia prídu aj tak! O to horšie pre mňa, pretože neviem, kedy presne sa budú neoficiálne majstrovstvá sveta v sekaní ľadových sôch - TATRY ICE MASTER 2017 konať (teda, termín viem, len časový plán nie!). Jediné, čo som sa dozvedela (aby to nebolo také jednoduché), že nemôžem vychádzať z časového programu z roku minulého, lebo to je každý rok inak (!). Tak mi aspoň milá a ochotná pani v Tricklandii poradila, že v čase od 14-tej do 18-tej  to URČITE BUDE !!!

Je 29.12.2016 a zistila som, že program už je na webe Vysokých Tatier, tak vám sem ten sobotňajší uvádzam :

8:30 - 16:30
     tvorba sochárov na tému č. 2 (voľná téma)
14:30 - 15:45
     súťaže pre deti a dospelých
15:45 - 16:30
     šansónové vystúpenia
16:30 - 16:45
     žrebovanie tomboly Tatry Ice Master
17:00 - 17:20
     predstavenie a vyhodnotenie tímov
17:20 - 17:35
     ľadová a ohňová šou
18:00 - 19:00
     vystúpenie Celeste Buckingham

- upozorňujem, že koncertu sa z časových dôvodov asi nebudete môcť zúčastniť, ale zas predpokladám, že tam nejdete kvôli nemu :-).

Zároveň vám sem uvádzam zoznam súťažných tímov :

1.  Rusko – Mikhail Fedotov a Ivan Savenkov

2.  Slovensko – Adam Bakoš a Miroslav Trnovský

3.  Holandsko – Martin de Zoete a Evan Geli

4.  Fínsko – Kimmo Frosti a Juuso Partanen

5.  Maďarsko – Akos Tóth a László Boros

6.  Wales – Danny Thomas a James Tottle

7.  Poľsko – Bartosz Chylewski a Stanislaw Nowodworski

8.  Česká republika – Marián Maršálek a Ondřej Procházka

9.  Rakúsko – Marina Hatzl a Kilian van der Velden  


A ak ste tu pôvodne zachytili, že súčasťou výletu mala byť aj návšteva loveckého zámočku Hohenlohe v Tatranskej Javorine, tak áno, bolo to tak. Akurát že okrem štvrtka, kedy je tam vyhradený vstup, neexistuje žiaden iný deň, kedy by bol tento zámoček, ktorý pred rokom náš prezident sprístupnil verejnosti, prístupný pre skupiny ... a ani za poplatok (s čím som ja rátala) ... 


Zahoďme však všetky nepríjemnosti za hlavu, dnes je Mikuláša a z Tatier už hlásia, že tam je snehu dosť, tak dúfajme, že tam aj vydrží a poďme za ľadovou krásou.


Plán výletu :


Z Bratislavy vyrazíme dosť skoro, lebo nás čaká 5 hodinová cesta, počas ktorej sa (kvôli vašej bezpečnosti) budú za volantom autobusu striedať dvaja šoféri. Po príchode do Starého Smokovca zaparkujeme na známom parkovisku pre autobusy, odkiaľ je Tricklandia vzdialená len niekoľko metrov. Vstupovať do nej budeme rozdelení na 2 skupiny, ale jej návšteva, samozrejme, nie je povinná. Apropo - nič nie je povinné!  Ak máte záujem len stráviť niekoľko chvíľ v Starom Smokovci alebo v inej časti Vysokých Tatier, môžete tak spraviť. Základným pravidlom je, aby ste sa do 19,00 vrátili k autobusu.

Po trištvrte hodinke strávenej v čarovnom svete Tricklandie sa každý individuálne vyvezie POZEMNOU lanovkou na Hrebienok (štart lanovky je cca 400 m od Tricklandie), kde už budú umelci vysekávať z ľadu svoje diela. Podrobný program podujatia sem zverejním, keď ho bude mať usporiadateľ na stránke, teraz len upozorňujem, že si budete musieť program zadeliť tak, aby ste sa stihli lanovkou a pešo vrátiť k autobusu do 19,00 hod.

Cena obojsmerného lístka na lanovku na Hrebienok :

 • dospelí : 9€
 • žiaci, študenti (12-26), dôchodcovia (od 60) : 8€
 • deti (6-12) : 6€


Čo je to Tricklandia?


Ja sama som tam ešte nikdy nebola, ale malo by to byť miesto, kde sa "vybláznia" hlavne milovníci fotografovania a ilúzií. V 24 miestnostiach na celkovej ploche 500 m2 je 15 trikartových obrazov, kde realita nefunguje. Sú namaľované tak, že budete mať pocit, že ste súčasťou obrazu. Technika maľby spôsobuje, že keď sa pred dvojrozmerným obrazom vyfotíte, výsledkom bude trojrozmerná fotografia. Je to dosiahnuté aj tým, že v mnohých miestnostiach sú inštalované aj zrkadlá, ktoré toto ešte viac zdôrazňujú.

Tricklandia bola otvorená len v lete tohto roka (2016), tak keď tam už budeme, bola by škoda sa tam nepozrieť.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok  Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok  Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

Vstupné do Tricklandie :

 • Dospelí : 8€
 • Študenti : 7€
 • Deti, dôchodcovia, ZŤP : 5€


Niečo o TATRY ICE MASTER 2017 


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokOd 13. do 15.1.2017 budú na Hrebienku piate neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch pod názvom TATRY ICE MASTER. Istotne ste už zachytili, že 25.11.2016 bol na mieste, kde sa tieto majstrovstvá budú konať, otvorený Tatranský dóm, jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej histórie a prírody. V tomto roku je vyzdobený v štýle spišskej gotiky a umelci doň umiestnili krásny sklenený oltár. Ôsmi sochári so siedmimi pomocníkmi túto krásu vytesali z 90-tich ton ľadu.

Tatranský dóm by mal vydržať až do Veľkej noci, takže si ho budete môcť, samozrejme, prezrieť. No a okrem toho budete môcť sledovať tesárov z celého sveta, ktorý budú z ľadu vytesávať výjavy na témy :

 • legendy a mýty
 • svetová architektúra
 • a voľná téma.


POLOHA : sever Slovenska

VZDIALENOSŤ : 349 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

5,50 - nástup na Patrónke v Bratislave
6,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
11,00 - príchod do Starého Smokovca
11,30 - vstup do Tricklandie - 1. skupina
12,00 - vstup do Tricklandie - 2. skupina
po absolvovaní Tricklandie individuálny presun k lanovke na Hrebienok
do 18,00 - účasť na programe vrámci podujatia TATRY ICE MASTER 2017
do 19,00 - návrat do autobusu, odchod
23,50 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
24,00 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu